X
تبلیغات
امروز: سه شنبه 26 تیر 1397
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
لینک دوستان
بلوک کد اختصاصی

آرد استخوان برای تغذیه دام و طیور و آبزیان

آرد استخوان برای تغذیه دام و طیور و آبزیان دسته: فنی و مهندسی
بازدید: 26 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 551 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 49

آرد استخوان برای تغذیه دام و طیور و آبزیان درباره آرد استخوان برای تغذیه دام و طیور و آبزیان تحقیق آرد استخوان برای تغذیه دام و طیور و آبزیان دانلود آرد استخوان برای تغذیه دام و طیور و آبزیان

قیمت فایل فقط 6,500 تومان

خرید

آرد استخوان برای تغذیه دام و طیور و آبزیان

ویژگیهای آرد استخوان برای تغذیه دام و طیور آبزیان

مقدمه

آرد استخوان یكی از منابع تامین كلسیم و فسفر در تغذیه دام و طیور و آبزیان است . نظر به اینكه آرد استخوان در داخل كشور تولید میشود لذا با توجه به اهمیت تغذیه ای و بهداشتی كه دارد تجدید نظر در استاندارد آن ضروری می نمود.

اگر آرد استخوان بروش پخت تهیه شود  اصطلاحأ آن را آرد استخوان 1 و اگر دركوره و بروش سوزاندن تهیه گردد آن را خاكستر استخوان 2 می  نامند.

1- هدف

هدف از تدوین این استاندارد تعیین ویژگیهای فیزیكی  ، شیمیایی و میكروبی  ، بسته‏بندی  ، نشانه‏گذاری  و روشهای آزمون آرد و خاكستر استخوان كه به طور صنعتی تولید می‏شود است .

2 - دامنه كاربرد

این استاندارد مربوط به آرد خاكستر استخوان است و بعنوان مكمل كلسیم و فسفر در تغذیه دام و طیور و آبزیان مصرف شده كاربرد دارد.

یادآوری چون احتمال انتقال بیماری جنون گاوی از طریق مصرف آرد استخوان (پخته ) در نشخواركنندگان می‏رود بنابراین توصیه می‏گردد در این گروه از دام‏ها انحصارا از آرد استخوان سوخته (خاكستر) استفاده شود.

3- تعریف

آرد استخوان از قطعات كامل یا خرد شده استخوان های دام  های كشتاری بدست می‏آید به گونه‏ای كه ابتدا استخوان‏ها را شست و شو داده و سپس با پختن در تانك های مخصوص و با حرارت 130درجه سانتیگراد به مدت سه ساعت و تحت فشار حدود  4/5آتمسفر چربی و ژلاتین و سایر مواد اضافی را از ان جدا می‏سازند.

آنگاه پس از خشك كردن استخوان را آسیاب نموده بصورت آرد در می‏آورند.

استخوان سوخته (خاكستر) از قطعات كامل یا خرد شده استخوان دام‏های كشتاری بدست می‏آید به گونه‏ای كه پس از جدا كردن چربی  ، ژلاتین و سایر مواد اضافی بروش فوق استخوانها  را در كوره  های با حرارت 550تا  600درجه سانتیگراد در مجاورت هوا تا سفید شدن كامل می‏سوزانند. سپس آنها را آسیاب كرده بصورت خاكستر در می‏آورند.

یادآوری واحدهای تولیدی این محصول باید دارای پروانه‏های مجاز تاسیس و بهره  برداری ،ساخت از كلیه مراجع قانونی و ذیصلاح كشور باشد.

4- ویژگیها

4-1- ویژگیهای فیزیكی خاكستر و آرد استخوان

4-1-1- رنگ : كرم متمایل به سفید

4-1-2- بو: دارای بوی مخصوص بخود و عاری از هرگونه بوی دیگر

4-1-3- اندازه : ذرات آرد استخوان باید عمدتا یكنواخت بوده و اندازه 90درصد ذرات آن از  2میلیمتر تجاوز نكند.

4-2- ویژگیهای شیمیایی آرد و خاكستر استخوان باید طبق جدول زیر باشد:

قیمت فایل فقط 6,500 تومان

خرید

برچسب ها : آرد استخوان برای تغذیه دام و طیور و آبزیان , درباره آرد استخوان برای تغذیه دام و طیور و آبزیان , تحقیق آرد استخوان برای تغذیه دام و طیور و آبزیان , دانلود آرد استخوان برای تغذیه دام و طیور و آبزیان

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر